1 Válassz előadást

2 Válassz jegyeket

3 Add meg az adataid

4 Fizess online
 Töltjük rögvest!
AZ ISMERETLEN KUTATÁSA:GAÁL JÚLIA-KOVÁCS BENCE: SUPPORT ME, PLEASE
MU Színház - Színházterem
Ezt az előadást még nem értekelték elegen, az előadóhely többi programjának átlaga:
8.4 / 10
656 értékelésből
Erre az előadásra ma nincsenek félárú jegyeink, nézd meg az aktuális darabokat a   Főoldalon!
A Műhely Alapítvány 2006-ban indította útjára programsorozatát azzal a céllal, hogy kutatási lehetőséget biztosítson különböző művészeti ágakban dolgozó alkotóknak és alkalmat teremtsen a nézőknek, érdeklődőknek, hogy részesei lehessenek az alkotási folyamatnak.

Az Ismeretlen Kutatása:
Gaál Júlia-Kovács Bence: SUPPORT ME, PLEASE 16+
időtartam: 60 perc

AZ ISMERETLEN KUTATÁSA

A cél a lehető legszabadabb keretek megteremtése a kutatáshoz és elmélyüléshez. Sem a sorozat, sem pedig az este célja nem egy – megszokott – táncelőadás létrehozása. Az esemény egyszerre a 8 hetes műhelymunka lezárása, és egyben megosztja azokat a megnyílt, felfedezett új ajtókat, amiket a közös munka alatt találtak az alkotók.
A mostani időszakban Gaál Júlia (táncművész) és Kovács Bence (manuálterápiás gyógytornász, természetgyógyász és táplálkozásszakértő) kaptak meghívást a Műhely Alapítványtól, hogy SUPPORT ME, PLEASE című kutatási projektjükkel 8 héten át foglalkozzanak, és osszák meg gondolataikat, munkamódszereiket és eredményeiket a közönséggel.
A kutatási téma a test megközelítése, az érintés, a kapcsolódás táncos- nem táncos testek használata között olyan manipulációs és egyéb segítő technikákkal, amelyekkel a manuálterápiában, gyógytornában vagy akár autentikus, népi gyógymódokban találkozhatunk. Mi történik, amikor az alá-és fölérendelt, segítő és segítségre szoruló szerepek olykor felcserélődnek?

AZ ALKOTÓKRÓL

Gaál Júlia: Szabadúszó kortárs táncművész. 2018 óta a Duda Éva Társulattal, 2019 óta pedig a Willany Leó Improvizációs Táncszínházzal dolgozik rendszeresen, emellett különböző projektmunkákban vesz részt, mint a Graybox Projects (Ádám Anna), valamint Ördög Tamás-HODWORKS kreációi. 2021-ben jött létre az első tánc- és médiaművészetet ötvöző kísérleti munkája az Imre Zoltán Program támogatásával, Intersecting Monologues címmel. 2020-ban megkezdte tanulmányait a Bhaktivedanta Hittudományi Főiskolán, ahol a test, valamint az egész ember, mint élőlény megközelítése egy számára teljesen új perspektívából történik.
2021 tavaszán érte az első (és remélhetőleg utolsó) komolyabb sérülés eddigi pályafutása alatt. A rehabilitáció közel egy éves folyamata gyógytornászokkal és egyéb terapeutákkal való szoros együttműködésben telt, a trauma fizikai és mentális aspektusainak feldolgozása érdekében.

Kovács Bence: Már több mint 10 éve végzett a Miskolci Egyetem Egészségügyi Karán gyógytornászként, majd 2016-ban sikeresen szakvizsgázott a Semmelweis Egyetem Általános Orvosi Karán klasszikus manuálterápiából. 16 éves korában szeretett bele a gyógyítás tudományába. Kezdetben különféle természetes és népi gyógymódokba kapott bepillantást. A gyógyításról vallott filozófiájának ez hasznos kiindulási pontjává vált. A gyógymódok ötvözésének segítségével holisztikusan tekint az egyénre, mint egy folyamatos változásban lévő egységes egészre.
Azóta is folyamatosan képzi magát, hogy a hozzá forduló pácienseknek az általa elsajátított módszerek ötvözésével minél átfogóbb, és hatékonyabb megoldást tudjon nyújtani.

Gaál Júlia – táncművész
Kovács Bence – manuálterápiás gyógytornász, természetgyógyász, táplálkozásszakértő

A záró esemény a MU Színház és a Műhely Alapítvány együttműködésében jön létre.
Támogatók: Nemzeti Kulturális Alap Imre Zoltán Programja, Emberi Erőforrások Minisztériuma

Stáblista

Táncművész Gaál Júlia

Helyszín

MU Színház
Budapest, XI., Körösy József u. 17.
Térkép
Ne használj papírt, ha nem szükséges! Az emailban kapott jegyeid — ha teheted — a telefonodon mutasd be. Köszönjük!