Ahogy az a társulat életében már többször megesett, az előadás fő témája a vidékiség, az a kisszerű lét, melyből kitörni vágynak a szereplők, és amely nemcsak e sajátos társadalmi közeg, hanem az országos méretűvé duzzadt megrekedtség-érzet erőteljes kifejezője.
Játsszák: Bálint Anett, Bálint Petra, Boda Anna, Boda Tibor, Fodor Éva, Gál Zsófia, Kiss Nóra, Kovács Anna, Kovács Zoltán, Malik Gábor, Ordasi Gábor, Presenszki Gábor, Presenszki Péter, Szivák-Tóth Viktor, Talapka Gergő
Zene: Illés Csaba – harmonika, Illés Árpád – gitár, Kovács Ákos – basszusgitár, Fodor Katalin - cajon
Asszisztens: Kovácsné Lapu Mária, Kovács Zoltán
Rendezte: Szivák-Tóth Viktor
„Öröm egy olyan jó szellemű, tehetséges és alkotó energiákkal tele társulatot látni, mint a KB35.”
Koltai Tamás, színikritikus
„Csodálom és egyben értem, hogy a »szakma« miért nem csapott le rájuk.”
Mohácsi János, rendező
„A KB35 nagyszerű előadásának különös hitelességet ad, hogy felvállaltan nem professzionális színészek játsszák, hanem tanárok, könyvelők, adóellenőrök.”
Tasnádi István, író
„KB35 ...mert megérdemlem...mert szeretem Cindy popóját. A TIKK-ben is olyan csinos? ...mert jó dolog látni, hogy hétköznapi emberek, a barátaim színjátszókból nagyszerű színészekké váltak.”
Kurta Gábor, gépkocsivezető
A társulat közösségi színházként működik. A tagok között található igazgatásszervező, makrogazdasági elemző, drámapedagógus, képanimátor, idegenvezető, középiskolai tanár, pszichológia szakos hallgató, pénzügyi és személyzeti ügyintéző önkormányzatnál, végrehajtási ügyintéző, bírósági fogalmazó, csecsemő- és kisgyermekgondozó.
Vannak, akik már óvodába is együtt jártak és vannak, akik soha nem laktak ugyanazon a településen. Vidékiek és városiak. Központjuk Inárcs: kb. 35 km-re Budapesttől.
A színházat közösségi térnek tekintik, ahol előny a nézőpontok sokasága, az alkotást szabadnak: függetlennek és mindenki számára nyitottnak.
Helyszín
Budapest, XI., Körösy József u. 17.